Manualne oczyszczanie twarzy  ma na celu usunięcie zaskórników oraz zamknięcie gruczołów łojowych. Zabieg oczyszczania twarzy to najszybszy sposób na przywrócenie cerze świeżości i czystego wyglądu. Polecany szczególnie dla osób, które mają problemy z zaskórnikami, porami oraz borykają sie z trądzikiem.

Zabieg oczyszczania skóry twarzy przyczynia się do usunięcia zrogowaciałego naskórka, bakterii, zaskórników, a przez to ułatwia penetrację składników aktywnych zawartych w preparatach oraz zapobiega pojawianiu się nowych zanieczyszczeń i stanów zapalnych.

Manualne oczyszczanie skóry twarzy w salonie kosmetycznym to zabieg usuwania następujących zmian skórnych:

  • zaskórników
  • prosaków
  • niewielkich ropnych krostek

Przed przystąpieniem do zabiegu wykonywany jest dokładny demakijaż twarzy za pomocą mleczka lub śmietanki kosmetycznej.
Kolejną czynnością jest użycie toniku,który wyrównuje pH skóry, ma działanie dezynfekcyjne i pielęgnacyjne.
Po wstępnym oczyszczeniu skóry wykonuje się peeling twarzy, którego celem jest usunięcie warstwy rogowej naskórka. Rodzaj peelingu dobierany jest indywidualnie w zależności od rodzaju cery. Można wykorzystać peeling kremowy( drobno lub gruboziarnisty), wykonać peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazję.
Kolejnym etapem jest rozpulchnienie skóry za pomocą specjalnej maski rozpulchniającej np.z siemieniem lnianym i przy użyciu wapozonu, czyli specjalnego urządzenia, które wykorzystuje parę wodną do rozpulchniania i nawilżania skóry.

Następnie wykonuje się manualne oczyszczanie, które polega na usunięciu m.in. zakórników ręcznie lub za pomocą łyżeczki Unny. Przy usuwaniu zaskórników nie mających ujścia, prosaków i grudek często używa się igły do injekcji,aby łatwiej usunąć zalegającą masę na zewnątrz.

Po oczyszczaniu manualnym następuje dezynfekcja skóry przy pomocy aparatu D’arsonwala, wytwarzającego bakteriobójczy ozon.
Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie maski ścągającej pory na około 15-20 minut i zakończenie zabiegu nałożeniem kremu z filtrem UV.

Wszystkie narzędzia wykorzystywane w tym zabiegu są dobrze umyte, wymoczone w specjalnym płynie dezynfekcyjnym a następnie wysterylizowane w autoklawie.

Sprawdź ceny