Regulacja brwi:

Regulację łuku brwiowego wykonuje się mechanicznie za pomocą pęsety lub wosku stałego.

Regulację brwi za pomocą pęsety wykonuje się od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Oczyszczanie ze zbędnych włosów rozpoczyna się od skóry bliższej gałki oka, posuwając się do łuku brwiowego i nadając mu kształt.

Regulacja brwi za pomocą wosku stałego usuwa niechciane włoski, ale nie nadaje brwiom idealnego kształtu. Do tej czynności potrzebna jest jednak pęseta.

Wosk nakładany jest na okolice brwi za pomocą małego patyczka zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa a zrywany w kierunku przeciwnym.

Henna brwi i rzęs:

Henna to zabieg polegający na delikatnym farbowaniu włosków brwi oraz rzęs. Efekt utrzymuje się na rzęsach przez około 3-4 tygodnie, na brwiach do 2 tygodni. Kolor henny jest dobierany indywidualnie. Uzyskuje się trwały odporny na wszelkie czynniki efekt.

Henna w kosmetyce jest jednym z najczęściej stosowanych barwników do farbowania brwi i rzęs. Substancją barwiącą jest lawson- związek dobrze utleniający się w powietrzu, tworzący ciemne barwy o różnych odcieniach.

Przed przystąpieniem do zabiegu farbowania brwi lub rzęs należy upewnić się, czy nie występują u nas przeciwwskazania do tego typu zabiegu.

Przeciwskazania do wykonywania henny:

  • podrażnienia i uszkodzenia naskórka w okolicy brwi
  • świeżo wydepilowane brwi
  • stany zapalne i alergiczne skóry
  • choroby oka: zapalenie spojówek, jęczmień
  • soczewki kontaktowe

Przed pierwszym przystąpieniem do wykonywania henny na brwi,rzęsy wykonuje się próbę uczuleniową. Jest ona niezbędnym elementem zabiegu, gdyż pozwala ocenić, czy substancje syntetyczne zawarte w hennie nie będą powodowały odczynu alergicznego.

W tym celu hennę wymieszaną z wodą utlenioną nakłada się na skórę za uchem lub na plecach i zakleja plastrem. Jeśli po 24- 48 h nie wystąpił odczyn alergiczny (zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie) wówczas można bezpiecznie wykonać zabieg.

Czas pozostawienia henny na rzęsach i brwiach jest różny:

  • hennę na rzęsach- pozostawiamy na około 10 min
  • hennę na brwiach- w zależności od gatunku włosa o oczekiwanych efektów przyciemnienia brwi.