Przekłuwanie uszu

Przekłuwanie uszu Kraków – salon Dermline zaprasza!

Przekłuwanie uszu Kraków

W naszym gabinecie zabieg przekłuwania uszu wykonujemy  przy użyciu profesjonalnego urządzenia firmy STUDEX, z zastosowaniem sterylnych, antyalergicznych kolczyków z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej. 

Materiał ten jest hipoalergiczny i wpływa pozytywnie na proces gojenia. Kolczyki znajdują się w opakowaniach sterylnych,które są otwierane bezpośrednio przy Kliencie.

System do przekłuwania STUDEX jest szybki, sterylny, bezbolesny i gwarantuje 100% bezpieczeństwa.

Oferujemy szeroki wybór modnych kolczyków do przekłuwania uszu, dostępnych w wielu atrakcyjnych kolorach a dla najmłodszych pamiątkowy dyplom potwierdzający przekłucie uszu w naszym salonie.


Cena przekłucia uszu wraz z kolczykami w naszym salonie wynosi 120 zł.  Umów wizytę >


Przekłuwanie uszu w Kraków – dorosłym i dzieciom

W  naszym salonie można wykonać przebijanie uszu osobie dorosłej, ale też bez problemu wykonujemy przebijanie uszu dziecku. Dzięki temu nawet bardzo małe dziewczynki od razu mogą nosić na uszach kolczyki. Dlatego też wiele mam decyduje się nawet na przekłuwanie uszu niemowlęciom, kiedy nie do końca są one jeszcze świadome, a co za tym idzie nie boją się tej usługi.

Mimo strachu, co do bolesności takiego zabiegu zazwyczaj jest on właściwie bezbolesny, a wykonanie usługi nie trwa długo. Dlatego też bezbolesne przekłuwanie uszu dzieciom w naszym salonie w Krakowie jest tak popularne i wiele mam zabiera swoje pociechy do salonu kosmetycznego najwcześniej, kiedy tylko jest to możliwe.


Przekłuwanie uszu – metody:

Zarówno przebijanie uszu u małych dzieci jak i u dorosłych może zostać wykonane na dwa sposoby.

 (w salonie Dermline w Krakowie stosujemy tylko przekłuwanie uszu za pomocą pistoletu).


Pierwszym z nich jest metoda Blomdahl Medical Ear Piercing, czyli potocznie mówiąc przebijanie uszu pistoletem. Do ucha przystawiane jest specjalne urządzenie, które posiada zaostrzony kolczyk leczniczy. W odpowiednim momencie kolczyk przebija tkankę płatka ucha tym samym wykonując dziurkę. Metoda ta jest popularna jeśli chodzi o przebijanie uszu u niemowląt i dzieci, gdyż jest praktycznie bezbolesna. Jedyny dyskomfort z nią związany to sam dźwięk zwolnienia “pistoletu”. Metoda ta jest też o tyle szybka, że po wykonaniu przebicia kolczyk od razu już znajduje się na uchu. 

Alternatywną metodę, która uważana jest za znacznie bardziej tradycyjną, stanowi przebijanie uszu igłą. Metoda ta jednak znacznie częściej jest praktykowana w salonach piercingu niż w gabinetach kosmetycznych.

Wykorzystując do przekłucia ucha igłę możemy wybrać dowolne miejsce, jakie chcemy przebić – może to być zarówno tkanka miękka jak twarda chrząstka. Osoby wrażliwe mogą też skorzystać ze znieczulenia miejscowego albo też z kremu znieczulającego.

Przekłucie wykonuje się pod kątem 90 stopni przebijając ucho na wylot. Może pojawić się nieznaczna ilość krwi, a także sam proces przekłuwania może być dla pacjenta odrobinę stresujący. Metoda ta daje dokładnie takie same efekty jak przebijanie uszu pistoletem.

Przekłuwanie uszu Kraków – zalecenia na okres 6-8 tygodni po zabiegu

 • Dokładnie myj ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
 • Przemywać ucho wodą utlenioną lub preparatem do pielęgnacji Studex dwa razy dziennie, nie wyjmując kolczyka.
 • Zwracaj uwagę, aby na ucho nie przedostał się lakier do włosów, szampon lub inne preparaty. Po umyciu włosów należy przepłukać uszy czystą wodą, a następnie nałożyć na nie preparat do pielęgnacji przekłutych uszu.
 • Przez pierwsze 6-8 tygodni nie wyjmuj kolczyków. Unikaj dotykania uszu i/lub kolczyków, jeżeli nie jest to konieczne.
 • Utrzymuj zatyczkę kolczyka we wgłębieniu w sztyfcie kolczyka, a przy każdym zabiegu pielęgnacyjnym kontroluj, czy znajduje się ona w odpowiednim miejscu. W ten sposób zapewnione jest odpowiednie ułożenie kolczyka oraz dostateczny dopływ powietrza do przekłutego kanału. Zbyt ciasne zapięcie kolczyka może doprowadzić do infekcji.

Zalecenia po przekłuciu płatka ucha:

 • Pozostaw sztyft w uchu przez nieprzerwany okres sześciu do ośmiu tygodni.
 • Przez pierwsze sześć miesięcy po zabiegu przekłucia używaj wyłącznie lekkich kolczyków sztyftowych.
 • Sztyft powinien być wykonany z chirurgicznej stali nierdzewnej lub innego materiału o właściwościach hipoalergicznych.
 • Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekka opuchlizna i/lub zaczerwienienie. Jest to normalna reakcja, która powinna ustąpić w przeciągu 48 godzin. Jeżeli nastąpi nadmierny ból, opuchlizna, zaczerwienienie należy zwrócić się po pomoc medyczną.

Zalecenia po przekłuciu chrząstki ucha:

 • Pozostaw sztyft w uchu przez nieprzerwany okres dwunastu tygodni.
 • Przez pierwsze dwanaście miesięcy po zabiegu przekłucia używaj wyłącznie lekkich kolczyków sztyftowych.
 • Sztyft powinien być wykonany z chirurgicznej stali nierdzewnej lub innego materiału o właściwościach hipoalergicznych.
 • Ze względu na charakterystykę chrząstki ucha po zabiegu należy zachować szczególną ostrożność przez cały okres gojenia. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekka opuchlizna i/lub zaczerwienienie. Jest to normalna reakcja, która powinna ustąpić w przeciągu 48 godzin. Jeżeli nastąpi nadmierny ból, opuchlizna, zaczerwienienie należy zwrócić się po pomoc medyczną.

Przeciwwskazania do zabiegu przekłucia uszu:

 • ciąża
 • choroby wirusowe
 • choroby nowotworowe
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • cukrzyca
 • skłonności do powstawania keloidów
 • alergia kontaktowa na metale

Przekłuwanie uszu Kraków – cena:

Cena przekłucia uszu w naszym gabinecie wraz z kolczykami wynosi 120 zł.