Peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasu glikolowego

W zabiegu wykorzystywany jest kwas glikolowy w stężeniach 25%, 35%. Kwas glikolowy wykazuje szerokie działanie. Dzięki bardzo małej cząsteczce, która łatwo przenika w głąb skóry nawilża i odżywia, pobudza syntezę kolagenu i elastyny, wygładza oraz napina skórę, zmniejszając zmarszczki.

Zabiegi z użyciem kwasu glikolowego dają bardzo dobre efekty w  walce z trądzikiem oraz zapobiegają powstawaniu blizn potrądzikowych, a jeżeli takowe już istnieją  pomagająw ich redukcji. Kwas glikolowy rozjaśnia także plamy pigmentacyjne, potrądzikowe, pozapalne, plamy starcze, przebarwienia na twarzy i piegi, a także hiperpigmentacje. Stosowany również w walce z rozstępami. Od zastosowanego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę. Daje to możliwość dobrania stężenia w zależności od rodzaju skóry, charakteru zaburzenia i oczekiwanego efektu.

Peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasu migdaowego

W zabiegu wykorzystywany jest kwas migdałowy w stężeniu 50%.  Ze względu na to, iż jego cząsteczka jest większa wykazuje on delikatniejsze działanie, dzięki czemu, może być stosowany u osób o skórze wrażliwej i delikatnej. Nie powoduje nadwrażliwości na promienie ultrafioletowe, dlatego też może być stosowany przez cały rok.
Efekty działania kwasu migdałowego są bardzo szybko widoczne. Wykazuje działanie nawilżające, odmładzające, uelastyczniające oraz wygładzające skórę i jej koloryt. Działa również złuszczająco, nadmierne wydzielanie łojotoku zostaje zahamowane, a rozszerzone pory oczyszczone i zwężone.